Wesprzyj nas

Przekazanie darowizny na rzecz naszej Fundacji to nie tylko wyraz zaangażowania ale również dobry sposób aby… zapłacić niższy podatek! Taka ulga podatkowa przysługuje osobom, które w roku podatkowym, za który się rozliczają, przekazały darowizny na:

• cele kultu religijnego,
  • działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła,
  • cele krwiodawstwa,
  • działalność pożytku publicznego.

Przekazując więc darowiznę pieniężną lub rzeczową na realizacją celów statutowych naszej Fundacji – możesz skorzystać z takiej ulgi! Jest to bardzo proste.

Darowizna – jak, ile i od czego można odliczyć?

Darowiznę na działalność pożytku publicznego odliczamy od podstawy opodatkowania, którą jest kwota dochodu. Kwota jaką odliczamy, nie może być wyższa niż 6% naszego dochodu (czyli przychodu pomniejszonego o koszt jego uzyskania).

Np. Twój dochód to 10 000 zł, Twoja darowizna to 3 000 zł. Twoja ulga wyniesie 600 zł – i o tyle mniej podatku zapłacisz!

Darowiznę odliczamy podczas rozliczania rocznego PITa. Podczas jego wypełniania powinniśmy wskazać kwotę przekazanej darowizny, kwotę odliczenia oraz dane pozwalające na identyfikację obdarowanego. W przypadku darowizny pieniężnej wystarczającym potwierdzeniem będzie dowód wpłaty (np. potwierdzenie przelewu na konto Fundacji). W przypadku darowizny niepieniężnej będziemy potrzebować oświadczenia Fundacji, że taką darowiznę przyjęła.

Takie zaświadczenia można uzyskać kontaktując się z nami pod adresem fundacja@fundacjadk.org.pl

Jak można nas wesprzeć?

To od wsparcia finansowego naszych Darczyńców zależy na jaką skalę możemy działać i do ilu potrzebujących dotrzemy.

Fundacja Damiana Kopaczyńskiego
ul. Słowackiego 55/1

Konto statutowe w Santander S.A.:

Dane do przelewu zagranicznego: pobierz

Wpłaty z dopiskiem:
Darowizna na realizację celów statutowych

Zbiórki na poszczególne projekty publikowane są na naszym blogu lub w osobnej komunikacji.